Odpływ ścienny Advantix Vario
Odpływ ścienny Advantix Vario

Niezwykle wąski, nagrodzony licznymi nagrodami w dziedzinie designu, z możliwością przycięcia na dowolną długość — to właśnie te cechy zapewniły odpływowi Advantix Vario niekwestionowany sukces rynkowy. W nowej wersji ściennej, dzięki głębokości montażu wynoszącej zaledwie 25 mm można go zamontować nawet w ścianie murowanej. Dlatego stanowi idealne rozwiązanie również do małych łazienek.

 

 

Udane połączenie minimalistycznego designu i maksymalnej funkcjonalności zdobyło już uznanie jury tegorocznej edycji konkursu „Design Plus powered by ISH“. 

 

Głębokość montażu zaledwie 25 mm


Korpus odpływu ściennego Advantix Vario wykonany jest z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego i montuje się go na głębokość 25 mm. Odwodnienie można więc zainstalować zarówno w ściance na stelażu, jak i zwyczajnej ścianie murowanej. Często wystarcza nawet warstwa tynku o odpowiedniej grubości lub płyta styropianowa XPS. Dzięki temu nie musimy kuć ścian i naruszać ich konstrukcji.

 

Innowacyjny sposób mocowania w ścianie umożliwia łatwy montaż metodą zatrzaskową, spełniając zarazem wymagania normy DIN 4109 i VDI 4100 dotyczące hałasu.

 

Wydajność odpływu wynosi od 0,6 do 0,75 litrów na sekundę, zgodnie z normą PN-EN 1253. Króciec przyłączeniowy DN40 lub DN50 można obrócić o 360º.

 

Możliwość przycięcia na dowolną długość


Standardowa długość odpływu ściennego Advantix Vario wynosi 1200 mm. Tak jak w przypadku tradycyjnej wersji podłogowej, w razie potrzeby można go dowolnie skrócić z dokładnością co do milimetra, nawet do wymiaru 300 mm. W komplecie dostarczane jest narzędzie do przycinania oraz zestaw instalatorski, zawierający wszystkie niezbędne materiały montażowe i uszczelniające. Aby nie dopuścić do zabrudzenia elementów na etapie montażu, powierzchnie kołnierza są zabezpieczone taśmą, a szczelina odpływowa - styropianową wkładką.

Zalety
  • niewielka głębokość montażu w ścianie wynosząca 25 mm
  • możliwość docięcia na wymiar w zakresie od 300 do 1200 mm
  • dwa warianty wykonania, standardowy oraz wersja remontowa o wysokości 70 mm
  • jednolita powierzchnia płytek do samej ściany, bez cięć w celu uzyskania wymaganego spadku
  • łatwe czyszczenie dzięki gładkim ściankom korpusu i wyeliminowaniu martwych przestrzeni
  • minimalistyczny design z rusztem i płytkami maskującymi w czterech kolorach
Dociąć korpus odwodnienia na odpowiednią długość za pomocą piłki ręcznej i przymiaru, usunąć zadziory, założyć zaślepki i skręcić.
viega-advantix-vario-wandablauf-2-174x160px.jpg
Po uszczelnieniu odpływu ściennego trzeba ustawić i dokręcić profil do glazury.
viega-advantix-vario-wandablauf-3-174x160px.jpg
Na koniec, po zamontowaniu płytek ściennych, wystarczy włożyć ruszt i zamocować płytki ozdobne.
Red_Dot_2015_174_2.jpg
viega-advantix-vario-wandablauf-4-174x160px.jpg