Megapress: zaprasowywanie grubościennych rur stalowych
Megapress: zaprasowywanie grubościennych rur stalowych

Viega Megapress to technika zaprasowywania, która umożliwia szybkie łączenie grubościennych rur stalowych: rurę należy dociąć i wyczyścić, założyć złączkę i zacisnąć. Dzięki temu instalator oszczędza do 60% czasu w porównaniu ze spawaniem. Dodatkowa zaleta: brak ryzyka pożaru, ponieważ w przypadku techniki zaprasowywania na zimno nie ma otwartego ognia ani spalin.

System

Złączki Megapress formowane są z rur stalowych z powłoką cynkowo-niklową i dostępne w wymiarach od  ½" do 2". Za szczelność połączenia odpowiada specjalny profilowany element uszczelniający. Dzięki niemu do zaprasowywania rur bez szwu, rur spawanych, ocynkowanych, lakierowanych przemysłowo, powlekanych żywicą epoksydową i czarnych rur stalowych służy jedna tylko złączka. Element uszczelniający EPDM obejmuje rurę w trzech miejscach jednocześnie, gwarantując bezwzględną szczelność połączenia nawet w przypadku szorstkich lub nierównych powierzchni. Dodatkowo złączki Megapress posiadają sprawdzony SC--Contur, który stanowi gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa.

 

Oszczędność czasu - nawet do 60%

 W przypadku rur stalowych technologia zaprasowywania pozwala zdecydowanie skrócić prace montażowe. W zależności od średnicy nominalnej (½ do 2 cali), oszczędność czasu może wynieść nawet do 60% w porównaniu z tradycyjnymi technikami łączenia jak spawanie, skręcanie lub połączenia rowkowe. Montaż jest tak samo łatwy jak w innych systemach zaprasowywanych Viega: wystarczy przyciąć rurę na pożądaną długość, osadzić złączkę i zacisnąć.

 

 

Film Megapress

 

 

 

Film Megapress - zaprasowywane przyłącze gwintowane

 

 

 

Film Megapress XL wymiary od 2 ½ do 4"

 

Zalety systemu Megapress
  • Skrócenie czasu montażu nawet o 60 % w stosunku do tradycyjnych metod łączenia, czyli podłączeń spawanych, gwintowanych i rowkowych.
  • Wysoka rentowność dzięki dużej oszczędności czasu podczas instalacji.
  • Brak ryzyka pożaru, ponieważ w przypadku techniki zaprasowywania na zimno nie ma otwartego ognia ani spalin.
  • SC-Contur firmy Viega we wszystkich złączkach Megapress. Podczas próby ciśnieniowej od razu widać niezaprasowane złączki.
  • Wysoka uniwersalność. Do zaprasowywania wszelkiego rodzaju grubo-ściennych rur stalowych o średnicy znamionowej od ½” do 2”: rur bez szwu i rur spawanych, rur bez powłoki i rur ocynkowanych lub malowanych żywicą epoksydową.
Asortyment Megapress
Szeroka gama złączek systemu Megapress oferuje, odejścia, łuki, kołnierze i gwintowane przejściówki o średnicach od ½ do 2 cali
System zaprasowywany  Megapress
Bez wysiłku w porównaniu ze spawaniem: z Megapress można łatwo i wygodnie wykonywać połączenia nawet pod sufitem
Viega Megapress: SC-Contur
Sprawdzony profil SC-Contur firmy Viega zastosowano także w systemie Megapress, aby podczas próby szczelnościo połączenia niezaprasowane pozostały widoczne.
Megapress_Schweissen_B_174.jpg
W porównaniu ze spawaniem instalator oszczędza do 60% czasu montażu dzięki zastosowaniu systemu Megapress.
Viega Megapress: Made in Germany
Made in Germany: Produkcja złączek ze stali do systemu Megapress odbywa się w zakładzie Viega w Großheringen.