Profipress nr 1 wśród profesjonalistów!
Profipress nr 1 wśród profesjonalistów!

Profipress jest uniwersalnym systemem kształtek zaprasowywanych z miedzi przeznaczonych do łączenia klasycznych rur miedzianych zgodnych z normą
PN-EN 1057. To sprawdzone w milionach przypadków
i ekonomiczne rozwiązanie. Nowoczesna technologia firmy Viega zdecydowanie skraca czas montażu, a profil SC-Contur gwarantuje maksimum bezpieczeństwa. Profipress to zawsze doskonały wybór, zarówno
z punktu widzenia instalatora, jak i klienta.

Profipress charakteryzuje się największą wszechstronnością ze wszystkich systemów Viega. Decyduje o tym zarówno materiał – miedź, jak i niezwykłe bogactwo oferty – ponad 800 artykułów o rozmiarach od 12 do 108 mm, do najróżniejszych zastosowań. Wysokiej jakości element uszczelniający z EPDM użyty w złączkach wytrzymuje długotrwałą eksploatację. Profipress może być stosowany niemal do każdego rodzaju instalacji: od wody użytkowej i ogrzewania, przez kolektory słoneczne, instalacje przeciwpożarowe, sprężonego powietrza, gazów obojętnych, parowe niskoprężne, przewody wody chłodzącej, aż po instalacje przemysłowe, okrętowe i samochodowe.

Co zyskuje instalator?

■  Czas: technika zaprasowywania pozwala zaoszczędzić do 50% czasu w porównaniu z innymi sposobami łączenia rur.


■  Wygodę: technika zaprasowywania uwalnia instalatora od zbędnych narzędzi oraz dodatkowych materiałów, koniecznych przy łączeniu rur miedzianych metodami tradycyjnymi.  


■  Wszechstronność: zaciskarka i złączki Viega umożliwiają szerokie zastosowanie w różnorodnych instalacjach bez ograniczeń takich jak temperatura, topniki, luty i inne bariery stawiane przez konstrukcje budowlane.


■  Bogatą ofertę: asortyment złączek i innych elementów systemowych Profipress obejmuje ponad 800 produktów.


■  Bezpieczeństwo: wszystkie złączki wyposażone są w profil SC-Contur, pozwalający natychmiast wykryć omyłkowo niezaprasowane połączenia podczas próby szczelności.


■  Wizerunek: Profipress to najlepsza wizytówka nowoczesnego i kreatywnego instalatora oraz doskonała referencja marketingowa – otwiera drogę do kontaktów z inwestorem o dużych możliwościach finansowych.

Co zyskuje inwestor?

■  Gwarancję szczelności: Profipress to jedyny system łączenia rur miedzianych posiadający gwarancję szczelności producenta


■  Czas: technika zaprasowywania znacznie skraca czas montażu instalacji, co pozwala na szybszą realizację całego projektu.


■  Trwałość: podwójne zaprasowanie lub grzebień ze stali nierdzewnej (przy średnicach XL) dają wysoką wytrzymałość na gwałtowny, nieprzewidziany wzrost ciśnienia (uderzenie hydrauliczne). Warto o tym pamiętać, gdy instalacja pracuje przy wysokim ciśnieniu roboczym.


■  Higieniczną instalację: w przeciwieństwie do połączeń lutowanych Profipress gwarantuje brak obecności ołowiu w złączkach i materiałach instalacyjnych. Jest to zgodne z  najnowszymi wymaganiami i przepisami sanitarnymi.


■  Bezproblemową eksploatację: jeżeli wykonawca przegrzeje połączenie wykonane lutem twardym, lub użyje nadmiaru topnika przy lutowaniu miękkim, niekoniecznie nastąpi natychmiastowa perforacja, ale od razu pojawi się nadmiar jonów Cu w wodzie pitnej. Będzie on przyczyną systematycznego pogarszania się właściwości użytkowych instalacji.

Pressgun 5
Profipress to uniwersalnym systemem miedzianych kształtek zaprasowywanych.