Barangaroo International Towers

Barangaroo International Towers w Sydney w Australii tworzą nowe centrum gospodarcze regionu Azji i Pacyfiku

System instalacyjny z miedzi firmy Viega w nowym centrum biznesowym w Australii

Na obrzeżach znanego na całym świecie portu w Sydney w Australii wybudowano trzy nowe drapacze chmur, będące centrum gospodarczym regionu Azji i Pacyfiku.

Trzy budynki Barangaroo International Towers liczące 49, 43 i 39 pięter wyznaczają nowe standardy ekologicznej aranżacji miejsca pracy. Prace budowlane zakończono w 2016 roku. Do kompleksu wybudowanego przez firmę Lend Lease wprowadzili się tak renomowani najemcy, jak Westpac, KPMG i PwC. Wszyscy trzej wykonawcy instalacji – Axis, Brown & Moodie i Sydmecare – zastosowali system złączek zaprasowywanych Profipress firmy Viega (wg standardu australijskiego).

Połączenie wysokiej produktywności i wysokiej jakości

Projekt wymagał od wykonawców użycia szybkiej, bezpiecznej i niezawodnej technologii do montażu rozległych systemów instalacyjnych. „Głównym powodem zastąpienia połączeń lutowanych złączkami zaprasowywanymi firmy Viega była oszczędność czasu. Już sam transport butli z gazem z jednego piętra na drugie byłby bardzo czasochłonny”, wyjaśnia Rob Elliot, dyrektor regionalny New South Wales w firmie Axis Plumbing. „Harmonogram inwestycji był bardzo napięty. System Viega Profipress umożliwił nam szybki, elastyczny i bezpieczny montaż instalacji miedzianych.”

Inteligentne połączenia rur

We wszystkich trzech budynkach do przewodów instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz przewodów instalacji gazowych i przewodów zasilających zastosowano złączki miedziane systemu Profipress firmy Viega. Ponadto firma Viega zapewniła również wsparcie techniczne i przeprowadziła na miejscu szkolenia.

„Najbardziej innowacyjną cechą produktów Viega jest SC-Contur, dzięki któremu niezaprasowane przez nieuwagę połączenie jest widoczne już przy napełnieniu instalacji lub próbie szczelności”, wyjaśnia Rob Elliot. „Wisienką na torcie jest poprawa bezpieczeństwa na budowie oraz łatwość, szybkie tempo oraz jakość instalacji.”

Również w firmie Brown & Moodie zaufano jakości produktów Viega.

„Dzięki SC-Contur byliśmy w stanie szybko wykryć wszystkie niezaprasowane połączenia”, wyjaśnia Quentin Brown, kierownik projektu w firmie Brown & Moodie. „Dzięki technice połączeń zaprasowywanych nie musieliśmy również zdobywać pozwoleń na pracę z użyciem otwartego ognia. Ponadto firma Viega zapewniła nam doskonałe wsparcie techniczne oraz szkolenia.” 

Obiekt Barangaroo International Towers
Miejscowość Sydney, NSW, Australia
Rok 2016
Rodzaj obiektu Nowy budynek
Zakres zastosowania Budynek komercyjny
Instalacja Axis Plumbing, Brown & Moodie, Sydmecare
Powrót