Lotnisko Chopina Warszawa

Lotnisko Chopina, Warszawa, Polska. W latach 2013-2014 budynek został całkowicie zmodernizowany i połączony z nową częścią terminala. Modernizacja objęła również systemy instalacyjne, w tym instalację wody użytkowej na systemach zaprasowywanych Viega.

Instalacja wody użytkowej z zastosowaniem systemu zaprasowywanego Viega

W latach 2013-2014 miała miejsce przebudowa starej części Terminala A na międzynarodowym Lotnisku Chopina w Warszawie. Budynek został całkowicie zmodernizowany i połączony z nową częścią terminala. Znalazło się w nim więcej stanowisk odprawy i kontroli bezpieczeństwa i nowe urządzenia do sortowania bagażu. Modernizacja objęła również systemy instalacyjne, w tym instalację wody użytkowej.

Bezpieczeństwo i szybkość montażu

W modernizowanym terminalu zastosowano najwyższej jakości systemy zaprasowywane Viega. Fragmenty o największych średnicach 88,9 mm (czyli w sumie ok. 200 metrów) zostały wykonane w systemie Sanpress. Do mniejszych średnic wykorzystano natomiast ok. 9 000 miedzianych kształtek uniwersalnego systemu Profipress.

Oba systemy Viega zastosowane w modernizowanym terminalu oparte są na technologii zaprasowywania. Pozwala ona zaoszczędzić nawet do 50% czasu w porównaniu z innymi sposobami łączenia rur. Ponadto zaprasowywanie na zimno zamiast lutowania lub spawania zdecydowanie zmniejsza ryzyko popełnienia błędu przez wykonawcę. Wpływa to w istotny sposób na bezpieczeństwo instalacji, a ponieważ unikamy operowania otwartym ogniem – także na bezpieczeństwo pracy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest profil SC-Contur, w który wyposażone są wszystkie złączki zaprasowywane Viega. Pozwala on na natychmiastowe wykrycie pominiętych omyłkowo podczas montażu połączeń podczas próby szczelności.  

Obiekt Lotnisko Chopina Warszawa
Miejscowość Warszawa, Polska
Rok 2014
Rodzaj obiektu Renowacja
Zakres zastosowania Transport
Instalacja Mercury Engineering Polska Sp. z o.o.
Powrót