Statua Wolności

Statua Wolności jako symbol USA jest chroniona przez wysokie standardy bezpieczeństwa. Do przewodów instalacji wody gaśniczej wybrano bardzo wytrzymały i ekonomiczny system instalacyjny Profipress z miedzi (zgodny ze standardem amerykańskim) firmy Viega

Dobra ochrona dzięki Profipress  

Ta atrakcyjna dama jest znana na całym świecie jako symbol wolności i „dążenia do szczęścia”. „Lady Liberty“ o wysokości niemal 100 metrów wraz z cokołem to budowla niezwykle imponująca. Jest jedna z najpopularniejszych atrakcji Nowego Jorku. Rocznie kilka milionów „adoratorów“ przypływa promem na małą wyspę „Liberty Island“ w Upper Bay między Jersey City a Manhattanem. Lecz z tysięcy odwiedzających zaledwie 240 „wybrańców“ dziennie może podziwiać panoramę z korony Statuy Wolności. Są to osoby, które z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem zarezerwowały sobie „Crown Ticket".

Ochrona przeciwpożarowa

W ciasnym wnętrzu Statuy Wolności największy priorytet ma bezpieczeństwo odwiedzających. W ramach kompleksowego remontu zastosowano również nową koncepcję ochrony przeciwpożarowej. Nowością jest przede wszystkim niezwykle czuły system detekcji dymu. Kompleksowa instalacja wentylacyjna odprowadza nawet minimalne ilości dymu do czujników pożarowych. Powoduje to odpowiednio wcześniejszą aktywację alarmu przeciwpożarowego, co zapewnia lepszą ochronę gości i „Lady Liberty".

Wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki Profipress

Do przewodów instalacji wody gaśniczej wybrano bardzo wytrzymały i ekonomiczny system instalacyjny Profipress z miedzi (zgodny ze standardem amerykańskim). Cały system posiada dopuszczenie UL na rynek Ameryki Północnej. Jest to odpowiednik oznaczenia VdS. 

Obiekt Statue of Liberty
Miejscowość Nowy Jork, USA
Rok 2007
Rodzaj obiektu Renowacja
Zakres zastosowania Budynek użyteczności publicznej
Powrót