The Squaire

UFO czy łódź podwodna? Nie, to największy w Niemczech budynek biurowy „The Squaire“ we Frankfurcie nad Menem, wyposażonym w zaawansowane technicznie produkty Viega. © Architects: JSK; Photo: HG Esch Photography

Woda i ciepło dla „New Work City”

200 lat temu ośrodkami handlu, przemian i dobrobytu były duże miasta portowe. W XIX i później w XX wieku życie gospodarcze kumulowało się wzdłuż linii kolejowych i autostrad. A dziś o rozwoju gospodarczym i urbanistycznym całych regionów decydują duże międzynarodowe porty lotnicze. Owe powstające na całym świecie klastry globalnego społeczeństwa wiedzy są nazywane „aerotropolis".

W bezpośrednim sąsiedztwie największego niemieckiego portu lotniczego „Frankfurt Airport“ w 2011 roku powstał „The Squaire”. Dzięki futurystycznej konstrukcji budynek wyznaczył standardy architektoniczne na nowe tysiąclecie. Jest to największy w Niemczech biurowiec o powierzchni najmu 140.000 m² (stan na: 2015). Wytworzył się w nim „New Work City“ – nowy model pracy i życia.

Całodobowa dostępność

The Squaire jako miejsce spotkań ludzi i pomysłów oferuje otwarte miejsca spotkań do pracy i komunikacji, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz pomieszczenie do telekonferencji. Oczywiście kreatywne umysły potrzebują również wody i ciepła. To właśnie tutaj do gry wkraczają kreatywne rozwiązania instalacyjne firmy Viega.

Osoby odpowiedzialne za gigantyczną inwestycję „The Squaire“ zdecydowały o użyciu systemów instalacyjnych Sanpress Inox do wody użytkowej oraz Prestabo do instalacji grzewczych. Wiele sklepów w 9-piętrowym budynku The Squaire mierzącym 660 metrów długości jest otwartych przez całą dobę. Oznacza to nieprzerwaną pracę również dla przewodów. Rura Sanpress ze stali 1.4521 spełnia te wysokie wymagania: Rura ze stali nierdzewnej, stabilizowana dodatkowo tytanem i niobem, zapewnia długotrwałą i stabilną ochronę jakości wody użytkowej. 

Obiekt The Squaire
Miejscowość Frankfurt nad Menem
Rok 2011
Rodzaj obiektu Nowy budynek
Powierzchnia 140000 m2
Zakres zastosowania Budynek użyteczności publicznej
Architekt JSK
Powrót