Integralne budowanie z BIM

1 / 2

Budynki przyszłości, podobnie jak Viega World, projektujemy cyfrowo przy użyciu innowacyjnych metod, takich jak modelowanie informacji o budynku (BIM). Model 3D to już nie tylko model 3D: w zintegrowanym planowaniu z BIM łączymy wszystkie istotne dane projektowe w cyfrowym bliźniaku. Dzięki analizom od początku rozpoznajemy wszelkie niespójności i błędy, co zwiększa jakość planowania i bezpieczeństwo w późniejszym procesie budowlanym.

Nasze rozumienie zrównoważonego i wydajnego budownictwa jest bardzo widoczne w Viega World: od samego początku wiedzieliśmy, że tylko w ten sposób stworzymy budynek przyszłości. W ten sposób definiujemy nowe standardy procesów, struktur danych i metodologii. Elastyczność w procesie planowania otwiera nowe możliwości, zwłaszcza w przypadku dużych projektów budowlanych.

Doprowadziło to do zupełnie nowego podejścia opartego na koncepcji i procesach, które w przyszłości będą standardem dla tak dużych projektów. Projekt stanowi przykład dla przemyślanego planowania potrzeb i rozwoju projektu „fazy 0”.

Christoph van Treeck (Prof. Dr.-Ing.) (Katedra Budownictwa Energooszczędnego), RWTH Aachen

Kompetencje: budownictwo cyfrowe

Bazując na technologicznym wyposażeniu budynków Viega World oraz zintegrowanym procesie planowania z wykorzystaniem BIM, czerpiemy wiedzę, którą z kolei można przełożyć na nowe usługi i produkty. W tym celu uruchomiliśmy usługę Viega Building Intelligence, która pomaga naszym klientom w innowacyjnym i wydajnym budownictwie z wykorzystaniem BIM.

Konpetencje: budownictwo cyfrowe